İliria Kraliyet Üniversitesi

iliria universitesi kraliyet

Son derece modern bir kurum olan İliria Kraliyet üniversitesi Kosova ülkesinde kurulmuş olup aynı zaman kaliteli eğitim veren ve Arnavut geleneği ile eğitimlerine devam eden önemli bir üniversitedir. Kosova ülkesinde eğitim almak isteyen öğrencilerin tercihleri arasında bulunan bu üniversitede birçok farklı bölüm bulunmakta ve öğrenciler diledikleri bölümde eğitim alabilmektedirler. Bölümleri tanıtmadan önce kayıt sırasında gerekli olabilecek evraklardan bahsetmek gerekecektir. Üniversiteye kayıt sırasında sizlerin liseden mezun olmanız ve noter onaylı olan bir diplomaya sahip olmanız gerekir. Aynı şekilde kayıt sırasında pasaportunuzun olması, bir sağlık raporunuzun alınmış olması gerekebilir. Diğer gerekli olabilecek evrakları üniversitenin yönetim bölümünde öğrenebilir ve bu üniversitede rahat ve modern bir şekilde eğitim alabilirsiniz.

İliria Kraliyet üniversitesi lisans bölümleri toplamda iki tanedir. Bunlardan bir tanesi olan bankacılık, finans ve muhasebe bölümünde öğrenim göreceğiniz zaman toplamda 3 yıllık bir eğitim alacaksınız. Bu bölümde uluslar arası finans konusunda ve raporlama konusunda derler alacak ve bu sayede iyi mesleğe kavuşacaksınız. Bölüm dersleri arasında muhasebe ve uygulamalı muhasebe ön plana çıkmaktadır. Yine aynı şekilde okul lisans bölümlerinden olan yönetim ve bilişim bölümü de 3 yıl sürmekte ve sizler bu bölümde de toplam 3 yıl eğitim almaktasınız. Alacağınız eğitimlerin ardından dileğinize göre bölümleriniz ile ilgili olarak yüksek lisans yapabilir ve yüksek lisans diploması alabilirsiniz. Bu bölümde sizler gelişmiş olan piyasa ekonomisi boyutlarına göre gerekli olan bilgi ve becerilerin eğitimin alacak ve başarılı bir ekonomist olma yolunda ilerleyeceksiniz.

Kosova ülkesi aynı zamanda Türkçe dilinde eğitim veren üniversitelerin de bulunduğu bir ülke olması nedeniyle ülkemiz öğrencilerinin en çok gitmek istedikleri ülke konumundadır. Bu ülkede yer alan İliria Kraliyet üniversitesi de aynı zamanda farklı dillerde eğitim vermekle birlikte Türkçe dilinde de eğitim vererek sizler için önemli bir avantaja dönüşmektedir. Sizler de bu üniversitede eğitim almak ve bu eğitimi Türkçe dilinde almak istiyorsanız sadece kayıt olarak seçmiş olduğunuz bölümde gerekli olan temel bilgi ve becerileri alabilirsiniz ve başarılı bir şekilde mezun olabilirsiniz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş