Priştine Üniversitesi

pristine universitesi

Priştine günümüzde Kosova ülkesinin başkenti olarak kabul edilir ve burada bulunan birçok üniversitesi ile de meşhur olan bir şehirdir. Bu üniversitelerden bir tanesi olan Priştine üniversitesi ise 1969 yıllarında Kosova hükümeti tarafından kanunla kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir. Ancak asıl olarak üniversitenin kurulduğu tarihin 1970 yılı olduğu bilinir ve bu şekilde kabul edilir. Üniversite genel anlamda Kosova ülkesinin en eski ve en iyi eğitim veren üniversitesi olarak bilinir ve böyle kabul edilir. Bu nedenden dolayı özellikle yabancı uyruklu olan öğrenciler tarafından en fazla tercih edilen üniversiteler arasında yer alır. Ülkemizden de birçok öğrenci eğitim alabilmek ve başarılı bir meslek hayatı yaşayabilmek için Priştine üniversitesini tercih eder. Üniversite içerisinde birçok bölüm ve fakülte bulunmasına rağmen temel olarak kabul edilen ve en çok tercih edilen bölümler genellikle mühendislik ve tıp fakülteleri olarak ön plana çıkar.

Ülkemizden giderek bu üniversitede eğitim almak isteyen öğrencilerimizin de en çok tercih ettikleri bölümler aynı şekilde mühendislik bölümleri, tıp fakültesi bölümleri ve ayrıca da hukuk fakültesi bölümleri olarak bilinir. Priştine üniversitesi kaliteli eğitimlerini son derece modern olarak inşa edilmiş olan binalarında verir. Kaliteli eğitim vermesinin en önemli nedeni ise bünyesinde bulunan ve uluslar arası alanda bile tanınan çok sayıda kaliteli akademisyen ve profesör olmasıdır. Bu nedenle sizler de Priştine üniversitesine gittiğiniz zaman kaliteli bir eğitim alacak ve bu konuda gerçekten memnun kalacaksınız. Üniversite içerisinde bulunan çok sayıda değişik laboratuarlarda uygulamalı olarak eğitim almakta ve staj yapmaktasınız. Ayrıca yine üniversitenin özelliklerinden olan yurtdışı değişim programları sayesinde farklı ülkelere gitme ve farklı üniversitelerde de eğitim alma şansına sahip olacaksınız.

Priştine üniversitesi bir öğrencinin mutlu olabileceği ve aynı zamanda da son derece kaliteli bir eğitim alabileceği önemli bir üniversitedir. Toplamda 15 tane olan akademik fakültesi ve 3 tane uygulamalı bilim fakülteleri ve bu fakültelere ait olan onlarca değişik bölümleri ile siz değerli öğrencileri bekler ve eğitim alarak başarılı bir hayat geçirmenize katkıda bulunur.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş