Kosova'da Eğitim Ücretleri

ucretleri kosova universitesi

Yüksek bir kalitede eğitim almak ve bu eğitimi alırken de aynı zamanda son derece uygun fiyatlı olan bir üniversitede okumak için en ideal olan ülkelerin başında Kosova ülkesi gelir. Aynı zamanda Türkiye ile ciddi bağları olan bir ülkeden bahsediyoruz ve Kosova'da Eğitim ücretleri son derece uygun maliyetli olduğu için de önemli bir ülkeden bahsediyoruz. Kosova'da Eğitimnde eğitim almak için sadece liseden mezun olmanız ve herhangi bir şekilde puan şartı aranmadığını bilmeniz gerekir. Kosova ülkesinde üniversitelerde genelde eğitim dili olarak Türkçe kullanılır ve bu nedenle de ülkemiz öğrencileri tarafından sıklıkla tercih edilir. Kosova ülkesinde eğitim süresi ise 3 ile 4 yıl arasında değişir. Yüksek lisansınızı Kosova’da yapmak istediğiniz zaman ise 2 yıllık bir eğitim süresi olduğundan bahsedebiliriz. Ancak bazı bölümlerin süresi ülkemizde de olduğu gibi uzun sayılabilir. Bu bölümlerin başında tıp bölümü gelir ve tıp bölümünde okuyan bir öğrenci toplamda 6 yıllık bir eğitim alır. Aynı şekilde diş hekimliği bölümünde okuyan öğrencinin de 5 yıllık bir eğitimi alacağını belirtebiliriz.

 

Kosova'da Eğitim ücretleri ekonomik olarak belki de birçok ülkenin en ucuzudur diyebiliriz. Eğitim kalitesi son derece yüksek olan ve sizlere iyi bir eğitim sunan Kosova'da Eğitimnde eğitim ücretleri bölümlerine göre değişmektedir. Bu ücretler yıllık olarak üniversitelere ödenir ve sizler gerekli olan eğitimlerinizi almaya devam edebilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz rakamlar genelde Slav dillerinde eğitim veren üniversiteler için geçerli olup İngilizce dilinde eğitim almak isterseniz de ücretlerin en fazla ortalama uygun olduğunu göreceksiniz. Her iki durumda da fiyatların uygun olduğu ve birçok Avrupa ülkesinden çok daha ucuz olduğunu görebilirsiniz.

 

Ekonomik olarak ülkemizle belki de kıyaslanmayacak kadar ucuz olan Kosova'da Eğitim ücretleri sayesinde kolay bir şekilde ve maddi olarak da çok fazla sıkıntı yaşamadan eğitim alabilme şansına sahipsiniz. Eğitim dilinin genelde Türkçe olduğu ancak isteğinize göre İngilizce veya farklı bir Slav dilinde de eğitim alabileceğiniz birçok üniversiteye sahip olan Kosova siz değerli öğrencileri beklemektedir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş